Bensoe viigipuu

Bensoe viigipuu
(Ficus benjamina)

Veel tuntud nimesid: longusoksaline viigipuu, troopiline loorber, väikseleheline kummipuu




TUTVUSTUS

Bensoe viigipuu on päris Kagu- ja Lõuna-Aasiast ning Austraaliast. Taim kuulub mooruseliste sugukonda.

Taime lehed on teritunud otstega, 11-12 cm pikkused. Lehed on nahkjad ja ovaalsed. Lehe värvus on varieeruv. On olemas roheliste ja mustriliste lehtedega taimi.

Bensoe viigipuu on dekoratiivne toataim, mis eriti suurt hoolitsust ei vaja.




HOOLDAMINE

Bensoe viigipuud tuleks kasvuperioodi alguses (märts-aprill) pügada, sest see aitaks kaasa taime lopsakamaks muutmisele. Pügada tuleks kuni uinuvate pungadeni. Ka ei jää taim pügamist põdema siis, kui pügamist teostada suuremal määral.

Taim reageerib ülekastmisele või vähesele kastmisele, pimedale kasvukohale ning tuuletõmbusele lehtede langetamisega.




Valgus:

Bensoe viigipuu vajab väga valget kasvukohta. Otsese päikesevalguse eest tuleks taime aga kaitsta. Eriti tähelepanelik tuleb valguse suhtes olla talvekuudel. Võimaluse korral tuleks kasutada lisavalgustamist. Taim reageerib pimedale kasvukohale lehtede kollaseks muutumisega ja langetamisega.

Temperatuur ja õhuniiskus:

Bensoe viigipuu eelistab sooja kasvukohta, parim temperatuurivahemik oleks taimele 18-20 kraadi. Vältima peaks suuri temperatuurikõikumisi. Ka tuuletõmbuse eest tuleks taime hoida. Vältida tuleks ka jahedat kasvukohta.

Kui taim kasvab kuivas ruumis tuleks teda piserdada.




Kastmine:

Bensoe viigipuu muld tuleks hoida niiskena. Taime kastmisvesi peaks olema toasoe, kuna külma veega kastmine ei mõju taimele hästi. Kastmisvett ei tohi jätta potialusele seisma. Vältida ülekastmist ning mulla kuivaks jäämist.

Väetamine:

Bensoe viigipuud tuleks kasvuperioodil väetada kaks korda kuus. Talvisel aja ei tohiks taime väetada, kuna ta vajaks mõningast puhkeperioodi. Väetamiseks kasutada rohelistele toataimedele mõeldud väetist või universaalväetist.




Paljundamine

Bensoe viigpuud saab paljundada pistikutega. Lõigatud pistikud panna sooja vette, kus nad juured alla kasvatavad. Soe vesi on vajalik piima eraldumise peatamiseks. Kui piima voolamine on lakanud, võib pisikuid hoida toasoojas vees. Pistikute juurdumine võib võtta aega kuu kuni poolteist, mistõttu tuleb varuda kannatust.

Ümberistutamine

Noored bensoe viigipuud tuleks ümberistutada kord aastas, vanemad 2-3 aasta järel. Pott valida taimele mitte liialt suur, pigem väike. Taime kasvamiseks valida liivaga segatud nõrgalt happeline muld.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Saatuse aastahoroskoop


Töö ja raha horoskoop üheks kuuks


Kahe kuu horoskoop (päevade lõikes)


Seinapilt lõuendil või kapal: Tallinna siluett päikeseloojangus


Tekk (220x 240 cm)


Taro kaardid: Angel Therapy Oracle (ainult kaardid)


Cadillac


Käevõru: ahhaat


Kaelakee: fluoriit


Taro kaardid: Ancestor Spirit Oracle (koos raamatuga)


Seinapilt lõuendil või kapal: Nõmmeveski juga


Seinapilt lõuendil või kapal: päikeseloojang Pakri pangal

Related posts